فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب یا باشگاه مشتریان ویژه فیدیلیو یک سبک زندگی جدید است. زندگی لذت بخش همراه با تجربه هایی فوق العاده و پیشنهادهایی که فقط در این کلاب وجود دارد.

مرا به فیدیلیو کلاب ببر!

با سرآشپز | موهیتو

این صفحه را به دوست خود معرفی کنید
پیام شما
ایمیل شما
ایمیل دوست شما
نام شما


این هفته می خواهیم طرز تهیه موهیتو، یکی از نوشیدنی های بسیار گوارا و سنتی کشور کوبا را به شما ارائه دهیم.گرمای تابستان با این نوشیدنی دلچسب قابل تحمل می شود.

 

 

 

 

مواد لازم برای تهیه موهیتو برای یک نفر:
برگ نعناع 4عدد    
لیموترش 1عدد
شکر 1قاشق    
آب گازدار نصف لیوان
یخ خردشده به میزان لازم


طرز تهیه:

برگهای نعناع را داخل لیوانی که می خواهید موهیتو را سرو کنید ریخته لیمو ترش را قاچ کرده روی آن ریخته و سپس به وسیله یک گوشکوب برگهای نعناع و لیموترش را له می کینم. شکر را به عصاره نعناع ولیمو اضافه کرده روی آن آب گازدار و یخ می ریزیم.
این روش بسیار ساده و سریع است.اما اگر می خواهید یک موهیتو با طعم بسیار بهتری داشته باشید روش دیگری را به شما آموزش می دهیم.

 

 


موادلازم :
آب 1لیوان
شکر 1لیوان
برگ نعناع 20عدد
آب گازدار نصف لیوان
یخ خردشده به میزان لازم

ابتدا مخلوط آب و شکر را روی حرارت قرار میدهید و کمی صبر کنید تا شکر کاملا" در آب حل شده مخلوط غلیظی به شکل شربت درآید.سپس برگهای نعناع را به آن اضافه کرده و از روی شعله بردارید.اجازه دهید تا شربت سرد شود.
هرچه بیشتر شربت استراحت کند و خنک شود، موهیتو بهتری خواهید داشت.

 


برای یک موهیتو خوب استفاده ازلیموترش تازه به جای استفاده از آبلیموهای صنعتی توصیه می شود.

 


درحالی که منتظر هستید تا شربت خنک شود وآب لیموترش ها را گرفته اید، لیوانی را که می خواهید موهیتو ها را سرو کنید آماده کنید.
برای این کار چند برگ نعنا را داخل لیوان ریخته وآن را به وسیله گوشکوب له کنید.(اگر گوشکوب ندارید از چنگال استفاده کنید)
این کار باعث می شود تا عطر نعناع بهتر پخش شود.

 


سپس تکه های یخ خردشده را روی آن ریخته،50میلی لیتر آب گازدار،25میلی لیتر آب لیمو و نصف لیوان از شربت آماده شده را به آن اضافه کنید.

 

نوش جان   

  

 
 مطلب تهیه شده توسط فیدیلیو.استفاده با ذکر منبع مجاز است.ما خبر های خوشمزه‌ای برایتان داریم! به خبرنامه‌ی فیدیلیو بپیوندید: