فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب یا باشگاه مشتریان ویژه فیدیلیو یک سبک زندگی جدید است. زندگی لذت بخش همراه با تجربه هایی فوق العاده و پیشنهادهایی که فقط در این کلاب وجود دارد.

مرا به فیدیلیو کلاب ببر!

در شهر | خیابانی به طعم سمبوسه و فلافل

این صفحه را به دوست خود معرفی کنید
پیام شما
ایمیل شما
ایمیل دوست شما
نام شما

همانقدر که خوردن شاتو بریان در یک رستوران لوکس شمال شهر لذت بخش است، برای خیلی ها خوردن یک سمبوسه تازه با سس تند گوجه فرنگی و یک نوشابه خنک خاطره انگیز و دوست داشتنی است. گاهی دور از تجملات مدرن شهرنشینی همه ما بدمان نمی آید زمانی را برای این خوراکیهای ساده اما خوشمزه در نظر بگیریم.
سمبوسه و فلافل را که امروز شاید در خیلی از ساندویچی ها یا دست فروشهای میدانهای شهر ببنید، اصالتاً در دسته غذاهای عربی قرار می گیرند و اصیل ترینشان را هم طبعاً باید در مناطق جنوبی ایران جستجو کنید. اگر به یکی از ساکنین اهواز بگویید در تهران فلافل خوردم حتماً چنین جوابی را با لهجه شیرین جنوبی خواهید شنید "دایی اینا که فلافل نیست ، فلافل میخوای باید بیای اهواز ببرمت لشگرآباد تا ببینی فلافل یعنی چه"

حالا می خواهیم شما را دعوت کنیم تا قدمی بزنیم در یکی از خوشمزه ترین خیابانهای کشور.

 لشگرآباد یکی از مناطق عرب نشین شهر اهواز است،  وارد خیابان اصلی این محله که می شوید بر خلاف خیابانهای اطراف همه جا پر نور است و جمعیت زیاد و ترافیک ماشینها به شما می فهماند که به جای خاصی وارد شده اید.  سرتاسر خیابان مغازه است، البته مغازه که نمی توان گفت، جلوی در هر خانه  سقفی زده شده و غذا می فروشند. غذاها هم معمولا به 3 نوع خلاصه میشوند، سمبوسه ، فلافل و کوبه. این غذا خوریها که حدود 20 تا 30 مغازه کنار همدیگر هستند اسامی جالبی هم دارند از فلافل فروشی ابو حیدر، ابوعلی و ابو احمد گرفته تا رئال مادرید و بارسلونا.
بعد از کمی بررسی قدمت و اصالت این فلافل فروشیها به این نتیجه رسیدم ابو حیدر که ظاهرا یک نسل از بقیه قدیمی تراست سابقه بیشتری از دیگران دارد . ظاهرا سابقه آنها در فروش فلافل به بیش از 40 سال می رسد.


وقتی برای سفارش غذا داخل مغازه رفتیم متوجه شدیم اینجا غذا بصورت سلف سرویس است. نان را بر می دارید و هر مخلفاتی که دوست دارید به هر مقدار داخل نان میگذارید. فلافل،  گوجه، خیارشو،  کاهو،  کلم و انواع ترشی جات.  روی این بوفه لذیذ و خوشمزه علاوه بر فلافل خوردنیهای دیگری هم هستند.  سمبوسه که دو نوع می باشد، سمبوسه ساده که با سیب زمینی تهیه میشود و سمبوسه پیتزایی. غذای دیگری هم هست به نام کوبه که شاید کمتر دیده یا شنیده باشید. کوبه چیزی شبیه به پیراشکی است که دور آن برنج و داخل آن ترکیبی از گوشت چرخ کرده و کشمش پرشده که مزه خوبی به آن می دهد. در کنار اینها، چیپس سرخ شده سیب زمینی و بادمجان هم برای انتخاب وجود دارد.

 


موقع برداشتن غذا بر خلاف خیلی از بوفه ها و سلف سرویسها لوکس شهر که کلی چشم مراقب شما و غذاهایی که میخورید هستند،  اینجا معرفت و صداقت حرف اول را می زند،  در اینجا هیچکس شما را کنترل نمی کند دست آخر می روید خودتان میگویید  که چی خورده اید و فروشنده مهربان و خوش برخورد با کلی تعارف صورت حساب را به شما می گوید. کنار این غذاهای خاطره انگیز، نوشابه های شیشه ای این غذاخوریهای خاطرات شما را تکمیل میکند.  پس اگر روزی روزگاری قصد سفر به اهواز را داشتید لشگرآباد را فراموش نکنید. خیابانی با طعم فلافل و سمبوسه.

 

 ما خبر های خوشمزه‌ای برایتان داریم! به خبرنامه‌ی فیدیلیو بپیوندید: