فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب یا باشگاه مشتریان ویژه فیدیلیو یک سبک زندگی جدید است. زندگی لذت بخش همراه با تجربه هایی فوق العاده و پیشنهادهایی که فقط در این کلاب وجود دارد.

مرا به فیدیلیو کلاب ببر!

قاشق طلایی | ارزیابی فیدیلیو از رستوران نایب ساعی

این صفحه را به دوست خود معرفی کنید
پیام شما
ایمیل شما
ایمیل دوست شما
نام شما

امروز قرعه بنام چلو کباب نایب ساعی افتاده بود به همین منظور ما راهی این رستوران شدیم.به دلیل مشکلات خیابان ولیعصر مسیر دسترسی شما به رستوران خیابان بالا دست آن است. خیابان باریکی که رستوران در آن واقع شده است خواهی نخواهی مشکلات پارکینگ را به همراه دارد اما بخت با ما یاری کرد و ما جلوی درب رستوران جای پارکی را پیدا کردیم و همانجا ماندیم.
یکی از ظروف زباله محله را درست روبروی در ورودی مستقر کرده بودند که این صورت خوشی را بهمراه نداشت. بالای درب ورودی سمت چپ و راست دو عدد پنجره به چشم میخورد که پشت آنها پرده های نا مناسبی آویزان بود.

 

                   


بعد از ورود ما بر رستوران ما را به طبقه بالا راهنمائی کرده و میزی را به ما پیشنهاد کردند فاصله بعضی از میز ها نسبت بهم از حد معمول کمتر بود بطوریکه برای نشستن و برخاستن از پشت میز دچار مشکل می شدید. دیوارها و سقف این رستوران حکایت از معماری قابل توجه ای داشت، بر عکس میزها با سلیقه و حرفهای چیده نشده بودند و آنهم به این دلیل:
میز ها دارای 7 صندلی بود که اگر 7 نفر آنجا جای میگرفتند به هیچ وجه احساس آرامش نمیکردند، رومیزی آنها بدون آهار و زیر آن  فقدان مو لتون بود. قاشق چنگال از جنس استرلینگ و از کیفیت بالایی برخوردار بود اما سایز آن بسیار بزرگ بود و به فرض مناسب بودن برای خوردن غذا، اصلاً مناسب پیش غذا نبود و به نظر می رسید کودکان هم برای استفاده از آن به مشکل برمی خوردند و جالب اینکه علیرغم جنس خوب قاشق و چنگال جنس کارد متفاوت با آن و از درجه ای پایین تر بود  و سایز لیوان های کوچک روی میز بیشتر مناسب کودکان بود و گلدان و گل در آن بی سلیقه و بی روح جلوه میکرد.

 

     


بالاخره لیست غذائیکه به دست ما داده شد دوران جوانی را پشت سر گذارده و حالت اسفناکی به خود گرفته بود، این لیست غذا از دو ورق تشکیل شده، مجموعاً دارای 25 غذای مختلف بود یک سالاد ، یک سوپ، 6 رقم پیش غذا، خیار شور و غیره ..
غذای اصلی ما کباب لقمه  و فیله کباب بود و قبل ار آن 2 عدد سوپ جو (تنها سوپ موجود)، زیتون پرورده و ماست.
ما به هیچ وجه موردی نمی بینیم که از این رستوران یا رستورانهای دیگر خرده گیری بی جا انجام دهیم و رستوران های ایران را با کشورهای دیگر مقایسه نمیکنیم و این دلایل خود را دارد. اما سنت ایرانی عشق به مهمان نوازی را در نهاد ما گذارده است. ما افتخارمان بر این است که این سنت را تکمیل تر کرده وبه نسل های بعدی تقدیم کنیم.

 

                      


 به هر صورت من از مزه سوپ جو چیزی ندارم تا برایتان بنویسم چون این سوپ را ما هرگز ندیدیم .در رستوران نایب خبری از کبابهای بزرگ و چشم نواز نیست اگر بدنبال سیخ های بزرگ کباب برای متاثر کردن مهمانان خود هستید به گزینه های دیگر فکر کنید. کباب شما در یک دیس کوچک که البته خیلی هم زیبا نیست جلوی شما قرار می گیرد. نکته ای هست که در تقریباً تمامی رستورانهای تهران نادیده گرفته می شود، غذای گرمی که روی یک دیس برای یک یا چند نفر جای گذاری میشود برای اینکه تا آخر گرم بماند قبل از سرو کردن آن باید روی میز میهمان صفحه گرمی که با آن RECHAUD PLATTE می گویند گذارده شود. این صفحه که در هر رستورانی ضرورت محض دارد با انواع و اقسام مختلف درست شده  و در اختیار مشتریان گذارده میشود.

 

                


فیله کباب و کباب لقمه غذاهای ما را تشکیل می دادند. فیله کباب نایب کیفیت و مزه قابل قبولی داشت. گوشت کباب نرم و ترد بود که حکایت از تازه بودن گوشت و خوب عمل آوردن آن را داشت.

 

اما در مورد کباب لقمه که با عنوان کباب لقمه زغفرانی در منوی نایب دیده می شد داستان متفاوت بود. به نظر می رسید کباب چربی زیادی دارد و حتی ظاهر چشم نوازی هم نداشت و مزه کباب هم قابل تعریف نبود. اگر شما نایب ساعی را جزء یکی از بهترین چلوکبابی ها تهران بدانید قطعاً از کباب لقمه آن توقع بالاتری دارید.

 

در مورد برنج هم وضعیت ناامید کننده تر بود. برنج که به صورت کته تهیه شده بود علاوه براینکه مزه آنچنانی نداشت ظاهر بسیار ناخوشیندی برای مهمان ها دارد. دانه های خرد شده برنج که حتی قسمتی از آن بصورت شفته و به هم چسبیده در بشقاب دیده می شود هیچ تناسبی با یک چلوکبابی با کیفیت ندارد. در مورد غذا در مجموع تنها فیله کباب رضایت ما را به همراه داشت.

 


قیمت بعضی از غذاها به تومان
چلوکباب فیله 26000
چلوکباب لقمه 13900
ماست موسیر 2100
زیتون پرورده 4100


رفتار و توجه پرسنل بسیار قابل تمجید میباشد در تمام وقت آنها با توجه خاص و با علاقهً فوق العاده ای مشغول انجام وظیفه خود بودند.  خدمتکاران با لباسی آراسته وجهه موقر و معقولی دارند.


ما این رستوران را بر اساس 32 شاخص ارزیابی نمودیم که بطور خلاصه در 6 بخش زیر برای شما دست بندی کرده ایم. در هربخش امتیاز رستوران از 5 محاسبه شده است:
 


مکان و موقعیت رستوران         3.5
 
مشخصات ظاهری و آمبیانس    4
 
کارکنان و خدمتکاران              4.5
 
کیفیت سرویس و پذیرایی        4
 
کیفیت غذا                          3.3
 
ارزش به قیمت                     3.8
 
امتیاز کلی                         3.9

 

 


با عرض تشکر


 

 

این ارزیابی و گزارش زیر نظر استاد محمود فرخ فر استاد و مدرس مدیریت رستوران و هتلداری تهیه  گردیده است و کلیه حقوق این مطلب در اختیار گروه فیدیلیو می باشد.

 

 

تاریخ تهیه گزارش شهریور 1390


ما خبر های خوشمزه‌ای برایتان داریم! به خبرنامه‌ی فیدیلیو بپیوندید: