فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب یا باشگاه مشتریان ویژه فیدیلیو یک سبک زندگی جدید است. زندگی لذت بخش همراه با تجربه هایی فوق العاده و پیشنهادهایی که فقط در این کلاب وجود دارد.

مرا به فیدیلیو کلاب ببر!

غذانورد | تجربه لوکس غذای گیلکی در رستوران بنه

این صفحه را به دوست خود معرفی کنید
پیام شما
ایمیل شما
ایمیل دوست شما
نام شما

 

 اسمش «بنه» است. اسمی که آدم را به یاد رستوران های بین المللی و علی الخصوص ایتالیایی می اندازد (لااقل به خاطر شباهتش به پنه!) اما ماهیتش زمین تا آسمان با اسمش و حدس اولیه آدم فرق دارد. رستوران بنه یک رستوران ایرانی است. ایرانی هم به معنی داشتن جوجه کباب ، ماهیچه و یا زرشک پلو با مرغ نیست. اینجا یک رستوران ایرانی از نوع گیلکی است با یک منوی تماما گیلکی. از پیش غذا و دسر گرفته تا ولکام درینک و غذاهای اصلی. 


غافلگیری در بنه
وقتی وارد بنه شوید، با یک سالن نسبتا بزرگ طرفید که سراسر قهوه ای و کرم است. ترکیبی از چوب و آجر در دیوارها وسقف صندلی های کرم رنگ. یک لوگوی درختی شکل هم این طرف و آن طرف میزهای غذا خودنمایی می کند.
 
بنه یک فضای ساده و مدرن دارد و اگر منوی رستوران جلویتان نباشد هیچ وقت نمی فهمید این جا چه جور جایی است. ولی خوب اگر گیلکی باشید احتمالا از بوی خوشی که به محض ورود به مشامتان می خورد، ماجرا را متوجه می شوید .
 
اما اگر گیلکی نباشید مجبورید تا آمدن منو، به کنجکاویتان غلبه کنید ( و یا از کاغذی که روی شیشه ورودی رستوران زده اند تقلب کنید!) مدیر بنه می گوید، که او از اول می خواسته یک کار نو و مدرن انجام بدهد.
 
یعنی قرار نبوده وقتی می خواهد یک رستوران گیلکی راه بیندازد فضا را هم طوری دکور کند که همه به یاد گیلان بیفتند. چون پیش از این خیلی ها این کار را کرده اند و او نمی خواسته کار تکراری انجام بدهد .
 
 
 
پر طرفدارترین غذا چیست؟
منوی بنه  یک منوی جمع و جور با 13 مدل غذای اصلی است.  غذاهایی مثل کباب ترش، جوجه ترش، ماهی سوف و ... که در کنار اینها پیش غذاهایی مثل کال کباب، میرزا قاسمی و شامی و مخلفاتی مثل ماست و درار، سیر ترشی، ماهی سفید دودی، ماهی سفید شور و ... خودنمایی می کنند. البته اینها خوردنی های رسمی بنه هستند، ولی اگر شما مهمان بنه شوید از یک پیش غذای محلی ( ترکیبی از پنیر، کره، زیتون، سیر و ...) و یک نوشیدنی به عنوان ولکام درینک (مخلوطی از آب انار، آب نارنج و ...) امتحان خواهید کرد که طعم جدید و فوق العاده ای دارد. مدیر رستوران بنه پرطرفدارترین غذای رستورانش را کباب ترش و کباب مخلوط می داند اما پیشنهاد می کند مهمانان بنه از خورش های آن جا و علی الخصوص از خورش فسنجانش هم نوش جان کنند.
   
 
 
بنه یعنی چه؟
اگر کنجکاو شده اید که این «بنه» یعنی چه و چرا یک رستوران با غذای محلی، اسم و فضایی چنین مدرن دارد باید عرض کنیم که مدیر رستوران اسم رستوران را با کمک یکی از دوستانش انتخاب کرده. بنه در فرهنگ دهخدا نام میوه درخت سقز است.  اما خوب خوش شانسی اینست که گیلکی ها هم به ته دیگ می گویند بنه و البته بنه به ایتالیایی هم معنا دارد. ایتالیایی ها به «خوب» می گویند بنه. و برای یک رستوران که قرار است تا 3 ماه آینده، یک طبقه غذای بین المللی هم بالای سرش افتتاح شود چه نامی بهتر از این؟
 بنه در آینده
رستوران بنه حدود 4 ماه است که شروع به کار کرده. مدیر بنه  برنامه های زیادی دارد برای آینده این رستوران. اولا همانطور که گفتیم تا چند ماه دیگر یک رستوران بین المللی هم با همین نام و در طبقه بالای رستوران گیلکی شروع به کار خواهد کرد. دوم اینکه در انتهای رستوران یک حیاط زیبا قرار دارد که به زودی وتا نیمه دوم اسفند ماه آن جا هم به فضای رستوران اضافه می شود. یعنی این امکان به وجود می آید تا هر کسی که خواست،‌ در آن قسمت غذایش را نوش جان کند. نکته بعدی اینکه به احتمال زیاد تا چند وقت دیگر به رستوران اضافه خواهد شد.
 
 
 
  
 
عید اینجا چه خبر است؟
برنامه ای که بنه برای روزهای نوروز تدارک دیده تغییر روی منوی رستوران است. قرار است به مناسبت عید، دو غذا به منو اضافه شود. یکی سبزی پلو و یکی غذایی به اسم «ترشه تره». مدیر رستوران می گوید ترشه تره جزو غذاهایی است که گیلکی ها برای روز عید نوروز از آن استفاده می کنند . به خاطر همین این غذا به منو آورده شده تا سنت گیلکی ها حفظ شود و شما با یک خورش جدید گیلکی سالتان را نو کنید.

دلیوری دارد؟
بله. دلیوری رستوران با همان منوی رستوران به علاقمندان در حال سرویس دهی می باشد و به این منظور برای بسته بندی غذاها از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده شده است و بسته بندی خاصی برای آن طراحی شده است تا غذایی مطلوب به دست شما برسد.
قابل توجه این است که قیمت های دلیوری شامل 15% تخفیف نسبت به منوی داخل رستوران می باشد. 
 

 
ما خبر های خوشمزه‌ای برایتان داریم! به خبرنامه‌ی فیدیلیو بپیوندید: